İngilizce Öğrenirken Yardım Alabileceğiniz Youtube Kanalları :

Merhaba arkadaşlar, bu yazımdan daha önce yayımlamış olduğum İngilizce öğrenme kaynakları hızlı bir şekilde bir çok insan tarafından okunduğu için bu haftaki yazımda da yine sizlere alternatif İngilizce kaynaklar sunmaya geldim. Dil öğrenirken herkes tarafından muhakkak önerisi yapılan bir çok kanalla karşılaşmışsınızdır. Nereden başlayacağım, hangisini izleyeceğim diye aklınızda bir karmaşa olabilir fakat benim size önerim herkes Friends öneriyor ya da herkes aynı kaynaklardan destek alıyor diye kendinizi izlemekten, dinlemekten keyif almadığınız şeylere zorlamayın. Dil öğrenme sürecinizde karşınıza çıkan her kaynağı değerlendirirken, sizin keyif alıp almadığınıza dikkat edin. Aksi takdirde bir süre sonra sıkılıp dil öğrenmenin zor olduğunu düşünüp pes edebilirsiniz. O yüzden verdiğim her kaynak size hitap etmese de aralarından birini seçip kendi sürecinize katkıda bulunabilirsiniz. Ted Talk konuşmamı da bitirdiğime göre artık yazımıza geçiş yapabiliriz.

1-WIRED : Bu Youtube kanalının içeriği inanılmaz geniş. Yani tek bir konuya bağlı değil. Günlük yaşamla ilgili karşımıza çıkan en küçük konuların bile bilimsel şekilde açıklamalarını yapan, Amerikan Televizyon dünyasındaki ünlülerin röportajlarını veren hem bilgilenebileceğiniz hem eğlenebileceğiniz geniş içeriğe sahip bir Youtube kanalı. İngilizceniz başlangıç seviyesinde ise anlamanız oldukça zor olabilir o yüzden orta seviyenin üzerindeyseniz rahatlıkla izleyebileceğinizi söyleyebilirim.

2-VOGUE : Ünlülerin makyaj ve moda dünyasıyla ilgilenen herkesin severek izleyeceğini düşündüğüm bir Youtube Kanalı. Tüm ünlülerin sahne arkasındaki röportajlarını, hazırlıklarını gösteren meraklıları için eğlenceli bir kanal.

3-SPEAK ENGLISH WITH VANESSA : Bu kanal benim İngilizce öğrenme sürecinde en sık izlediğim, hatta çoğu Amerikan İngilizcesi terimini kolaylıkla bu kanaldan öğrendiğim ve İtalya’dan bir mektup arkadaşı bile edindiğim bir kanal diyebilirim. Vanessa zaten hali hazırda bir İngilizce öğretmeni fakat mesleğini bırakıp Youtube’ye yönelmiş. Kendi öğretme tekniklerini yaşamıyla birlikte birleştirip süreci eğlenceli hale getiren videolar çekiyor. Günlük yaşama dair bir çok ifadeyi izlerken öğrenebileceğiniz çok eğlenceli bir kanal eğer ücretli bir şekilde web sitesinden yararlanmak isterseniz aylık 30 dolar gibi bir paraya bir çok İngilizce kaynağa sahip olabilirsiniz.

4-LEARN ENGLİSH WITH TV SERIES : Eğer film veya dizi kurduysanız filmlerden sahnelerin editleriyle önemli görülen İngilizce ifadeleri öğrenmenize yardımcı olan, yaşamınızda kullanabileceğiniz kelimeleri ve kullanım yerlerini açıklayan oldukça kullanışlı bir Youtube kanalı.

5-THE ELLEN SHOW : Amerika’da oldukça popüler olan komedi içerikli bir talk show. Hostluğunu Elen Degeneres’in yaptığı mizah seviyesi yüksek bir kanal. Alternatif olarak Steve Harvey’nin showlarını da listenize ekleyebilirsiniz. İngilizce’de çok sık yapılan esprilerle mizah seviyenizi de yükseltecek içeriklere sahip.

6- THE TONIGHT SHOW STARRING JIMMY FALLON :

The Ellen Show’un yanında alternatif bir talk show izlemek isterseniz bu kanal da yine Amerika’da çok popüler olan programlardan biri. Mizah içeriği olduğu için sıkılmadan izleyebileceğiniz bir kanal fakat başlangıç seviyesindeyseniz anlamanız biraz zor olabilir.

THE DAILY SHOW WITH TREVOR NOAH : Amerika’da yine oldukça popüler olan sunucusunun da oldukça tatlı olduğu bir mizah show. Haber tadında izleyebileceğiniz izlerken eğlenebileceğiniz popüler bir televizyon programı.

Bu haftalık önerilerimi burada bitiriyorum. Sizinde izlemeyi sevdiğiniz, önermek istediğiniz kanallar veya içerikler var ise yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kendinize iyi bakın!

UZAKLARDAN BİRİ…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s