Amerika’da Cep Telefonu Operatörü Seçmek

Herkese merhabalar gönül dostlarım 😀 Öncelikle uzunca bir aradan sonra aranızda olmak tekrar iyi hissettirdi. Hayatımda yaşadığım sayısız problemleri aşıp buraya vakit ayırabildim. Tekrar geri gelmişken faydalı bir konu daha seçtim. Amerika’da operatör seçmek kolay mı veya hangisini kullanabiliriz, gelin birlikte değerlendirelim :

Amerika’da 10 taneden fazla mobil telefon operatörü var. Ama sadece 4 adet telefon operatörü geniş bir ağa sahip ve kullanıcı sayısı yüksek. O yüzden gelip seçecek olursanız bu 4 taneden birini seçmeniz çok daha iyi olur.

Amerika’nın en yaygın ve en büyük operatörü VERIZON. En hızlı internet erişimine de sahip. Fakat aylık ödemeleri biraz yüksek hatta ortalamanın oldukça üstünde. Ekonomik olarak çok bütçe ayırmayı istemem diyenlerdenseniz, size göre olmayabilir.

Diğer ulusal ve en yaygın operatör, T-MOBILE. Eskiden çok geniş ağa sahip olmadığından ötürü pek tercih edilmeyen, bizim AVEA gibi ha çekti ha çekecek derken ömrün bittiği telefon operatörlerinden biriyken, şimdilerde oldukça popüler. Kendi ağını özellikle kentsel alanlarda oldukça genişletmiş fakat kırsal alanlarda yaşayacaksanız hala problemli bir operatör, bunu da söylemeden geçmeyeyim 🙂

Diğer operatör ağımız, AT&T. T MOBILE operatörüne göre daha pahalı bir seçenek fakat çekim gücü çok daha iyi. Özellikle kırsal alanlarda yaşayacaksanız çok daha iyi bir seçenek olabilir 🙂 Ayrıca Amerika’nın en geniş kapsama alanına sahip ağlarından biri olarak da görünüyor. AT&T, ara ara teknolojik ürünlerle kampanyalar yapıp en sık satış yapan operatörlerden biri. Bir de eğer operatör üyeliğiniz varsa Amerikan kanallarını ücretsiz izleme imkanı da sunuyor.

Gelelim SPRINT’E… Bu operatör genelde kullanıcılarına sınırsız internet paketi sunuyor fakat bağlantı ve sinyal gücünü sorarsanız diğer operatörlerin oldukça gerisinde kalıyor. Sanırım bu yüzden paketleri dolu dolu gösteriyorlar… Alsınlar da nasıl olsa kullanamayacaklar der gibi 😀

Bunların dışında kalan ama çok da bilinmeyen diğer operatörler U.S. CELLULAR, CRICKET WIRELESS, METROPCS, TING, CONSUMER CELLULAR, BOST MOBILE… Dilerseniz bunlara da bakıp araştırabilirsiniz. Fakat hatırlatmakta fayda var ki bunlar çok dolu paketler sunsa da geniş ağlara sahip operatörler değiller. Bizde ki Bimcell gibi yani… 😀

Bir de Türkiye ile iletişim kurmak istiyorum ama uygulama kullanmak istemiyorum derseniz de her operatörün genelde STATESIDE INTERNATIONAL TALK adı altında uluslararası tarifesi bulunuyor. Hat başına $15-$20 ek ücretle Türkiye ile sabit hatlarla sınırsız konuşup mesajlaşabiliyorsunuz.

Evetttt, Sanırım bu konu hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Sizin de bunlara ek araştırıp bulduğunuz ya da kullandığınız hatlar varsa, yorumlarda benimle paylaşmanız hem kendi adıma hem de okuyucular adına büyük fayda sağlayacaktır.

Okuduğunuz için teşekkür ederim…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s