ESC PROJELERİ İLE AVRUPA’DA YAŞAMAK İSTER MİYDİNİZ ?

EUROPEAN SOLIDARITY CORPS bir Avrupa Dayanışma Programıdır. Bu programda aslında gönüllük esaslıdır. Başvuran kişilerin sosyal becerilerine, mesleki gelişimlerine, kişisel ve eğitimsel yanlarına katkıda bulunur. Aynı zamanda yurt dışında çalışıp yaşamayı amaçladığı için de güçlü bir Network oluşturmanızı da sağlayacaktır. Avrupa Birliği’nin oluşturmuş olduğu bir girişimdir. Gelelim program içeriğine :

Eğer 17-30 yaşları arasındaysanız bu programa katılım hakkını çoktan kazanıyorsunuz. Bu program ile GÖNÜLLÜ olarak yurt dışındaki bir projeye katkıda bulunmanız, ihtiyaç halindeki topluluklara yardım etmeniz gerekiyor. Tabi bu yardımlarınız sayesinde seyahat, barınma, yemek, sigorta gibi giderleriniz karşılanacak bir de cep harçlığı kazanacaksınız. Düzenli bir maaş ödemesi olayı, gönüllülük projesi olduğu için yok. Sadece ekstra cep harçlığı alacaksınız.

Bu program içeriğinde dil bilme, akıcı konuşma gibi şartlar yok. Dil biliyorsanız elbette bir artısı olacaktır. Fakat bilmeden katılacağım derseniz de bir zorlama yok. Bu programa katılımınız sona erdiğinde bir sertifika sahibi de olacaksınız. Cv’nize ekleyip güçlendirebilirsiniz.

Programın bir kaç dalı da var. İçerik olarak ”Ulusal Gönüllük” alanı, ”Dayanışma Projeleri” alanı, ”Kalite Sertifikaları” alanı olarak ayrılıyor. Her birinde bazı şeyler farklılık gösterse de genel olarak hepsi aynı projeye hizmet ediyor. Hepsinin ortak şartı da 17-30 yaş arasında olmak 🙂

Türkiye Ulusal Ajansı bu projeyle ilgilenip daha fazla bilgi sağlıyor ve başvurularınızda yardımcı oluyor. Göz atmayı isterseniz linkini bırakacağım. Daha detaylı inceleyip iletişime de geçebilirsiniz.

LİNK : https://www.ua.gov.tr/anasayfa/icerikler/esc/

Umarım faydalı bir içerik olmuştur. Okuduğunuz için teşekkür ederim. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s