KANADA GENEL İNGİLİZCE DİL PROGRAMI

Bu programda da sizi Kanada’ya götüreceğim. Eğer dil öğrenme sürecinizi yurt dışında gerçekleştirmek istiyorsanız kesinlikle değerlendirebileceğiniz bir program. Üstelik başlangıç seviyesi İngilizce ile de katılma hakkına sahipsiniz. Program içerisinde okuma, yazma, dinleme, konuşma ve eleştirel düşünme becerisi kazanabiliyorsunuz. Eğer Toefl Ielts gibi sınavların hazırlığını da gerçekleştirmek istiyorsanız İngilizceyi yerinde öğrenme fırsatı da yakalamış oluyorsunuz. Sonuçta Türkiye’de dil kursuna gidince kurstan çıkar çıkmaz dolmuşa binince Türkçe kullanmak zorunda kalıyorsunuz ama yurt dışının en iyi imkanı kesinlikle her yerde dili kullanmak zorunda kalmanız. Sokakta, markette, bankada, işte, okulda hatta evde tek başınıza yaşamıyorsanız, evde bile.

Konum olarak biraz daha Kanada’da yaşamın Toronto kadar pahalı olmadığı şehirler seçilmiş. Halifax ve Ottova şehirleri.

Halifax

Program içeriğinde Halifax şehrine gitmek isteyenler için düzenlenen etkinlikler de yer alıyor.
Tall Ship’te bir akşam, Prince Edward ve Cape Breton adalarına geziler, Mersey River’da kamp yapma, Martock’ta kayak yapma gibi bölgeye özgü kendi mevsiminde yapılabilinecek aktiviteler de program içerisine eklenmiş. Sosyal hayat açısından da yarar sağlayan bir program.

Ottova

Diğer şehir olan Ottova’da ise planlanan bazı aktiviteler Senators takımının hokey maçını izlemek, Medeniyet Müzesi’ni ziyaret etmek, Rideau Kanalı’nda buz pateni yapmak gibi değişik çeşitli aktivitelerle de ufkunuzu açabilirsiniz.

GELELİM BİRAZ PROGRAM İÇERİĞİNE :

Öncelikle program sadece dil öğrenmenizi amaçlayan bir program. Haftada 25 saat ders görmeniz gerekmektedir ve okula devam zorunluluğunuz vardır. Başvuru sahibinin en az 18 yaşında olması gerekmektedir. Eğitim dili de tamamen İngilizce. Programa başvururken önce dil seviyeniz tespit ediliyor ve ona göre alacağınız sınıflar dersler belirleniyor. Bir de programa katılmaya kararlıysanız işlemler için gideceğiniz tarihten 2 ay önce başvuru yapmanız gerekmektedir.

Programın diğer güzel bir yanı da ev sahibi Kanadalı bir aileyle yaşayacak olmanız. Program içerisine dahil edilen en güzel konaklama yeri bence yabancı ailelerle yaşamak. Ev sahibi aile ile kalacağınız içinse programın içerisine 3 öğün yemek de dahil.

PROGRAM ÜCRETLENDİRMESİ :

Bu programa aracılık edecek kurum yine Türk Kültür Vakfı. Programa ödeyeceğiniz ücret içerisine konaklama, dil sertifikanız, Kanada oryantasyon kampları, İstanbul gidiş, dönüş uçak bileti, Kanada Havalimanı karşılaması, sağlık sigortası ve dil eğitimi mevcut oluyor.

Bunların dışında pasaport ve vize işlemlerini kendiniz ödemeniz gerekiyor.

ÜCRETLER : Kanada Genel İngilizce Dil Programı 1 aylık 5000$,  3 ay 7500$ ücretindedir. Bu ücretler dil program içeriği ve konaklama seçenekleri ile değişim gösterebiliyormuş.

Yine iletişime geçmeniz ve detaylı bilgileri kendileriyle konuşmanız için resmi siteyi buraya bırakacağım.

Bu link üzerinden programı detaylıca öğrenip başvuru formunuzu gönderip Kanada yolculuğunuzu başlatabilirsiniz. Umarım işinize yarayan bir yazı olur. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Sevgiler…

UZAKLARDAN BİRİ…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s