EUROWEEK PROGRAMI

EUROWEEK, Avrupa ülkelerinden öğrencilerin ve öğretmenlerin bir araya gelerek yapmış olduğu kültürel toplantıdır. Her yıl Eylül ayı sonunda gerçekleşen toplantı, sırayla bu ağın her bir üyesi tarafından ayarlanır. Her ülkeden sekiz öğrenci ve iki öğretmen, ev sahibi ülke tarafından belirlenen bir faaliyet programını takip etmek için bir araya gelir. Türkiye’ye çoğunlukla Polonya ev sahipliği yapıyor. Ama diğer Avrupa ülkeleri de seçenekler arasında yok değil. Avrupa’nın bir çok ülkesinden öğrenci bir araya gelerek kendi kültürlerini öğrenme, tanıma fırsatı yakalamış oluyor. Bu programın bir farkı diğer yayınladığım programlar kadar uzun süreli olmaması. Bu program minimum 3 gün maksimum 10 gün sürmekte olan bir program. Aslında bir seminer toplantısı olarak düşünebilirsiniz. Seçilen öğrenciler, öğretmenler, temsilci olarak bir araya gelip birbirlerine kültür etkileşimi sağlıyorlar. Tabi kısa vadede de olsa seyahat etmiş, Avrupa ülkelerine giriş yapmış aynı zamanda da bu projede yer aldığınız için sertifika sahibi olmuş oluyorsunuz. Bu programa ilkokul, ortaokul, lise, üniversite düzeyinde olan 30 yaşına kadar herkes katılabiliyor. Tabi belirli anlaşmaların olmuş olması ve aile izinlerinin sağlanması gerekiyor. Bir diğer güzel yanı bu program kısa vadede de olsa katılım için gereken şartlar var. Öncelikle bunlarla başlayalım :

  • Orta derecede akıcı İngilizce hakimiyeti
  • Liderlik ve Kişilerarası Beceriler
  • Farklı yaş gruplarını idare edebilir özellikler
  • Farklı kültürlerle çalışabilecek kapasite
  • Değişen bir ortamda öğrenmeye ve uyum sağlamaya istekli

Program içeriğini kısaca özetlemiş bulunmaktayım. Sizde gönüllü olmak istiyorsanız, aklınızda projeleriniz veya planlarınız varsa  euroweekprogram@gmail.com email adresine başvuru mektubunuzu, projelerinizi, planlarınızı yollayabilirsiniz.

Tabi ki bu platformda ben sadece bilgiye ulaşmanız için aracılık ediyorum. Detaylı araştırmayı yapmak yine size düşüyor. Umarım işinize yarayacak bir yazı olur. Okuduğunuz için teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın.

UZAKLARDAN BİRİ…

Program içeriği kısaca bu şekilde.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s